1. Dječji festival sporta

U utorak, 17. prosinca 2019. godine, u sportskoj dvorani Centra Zamet, održan je prvi po redu Dječji festival sporta.
Na festivalu je sudjelovalo 280 djevojčica i dječaka predškolskog uzrasta, djece dječjih vrtića grada Rijeke. Festival je nastao kao ideja da se, uz Olimpijadu dječjih vrtića na kojoj nastupaju najbolje ekipe pojednih vrtića, dodatno oplemeni promicanje sportske kulture i kod druge djece putem Dječjeg festivala sporta. Cilj manifestacije je upoznavanje djece predškolske dobi sa sportovima i programima koji su prilagođeni za njihov uzrast. Tijekom festival djeca su imala priliku upoznati se sa raznim sportovima – atletika, gimnastika, judo, karate, kendo, odbojka, rukomet, nogomet, košarka te projektima Školici zdrave prehrane i Eco Corneru.

Organizator ove sportske manifestacije je Zajednica sportskih udruga grada Rijeke „Riječki sportski savez“ uz suglasnost, potporu i pokroviteljstvo Grada Rijeke.