CPO Maestral/PPO Delfin - Radost slikanja uz glazbu

PPO Delfin sudjelovao je na natječaju za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem glazbe francuskog majstora Claudea Debussyja pod nazivom „Radost slikanja uz glazbu“ u organizaciji Hrvatske glazbene mladeži. Na natječaj je pristiglo 979 radova iz 17 županija i 44 pripadajuća grada.

Članovi ocjenjivačkog suda Biserka Rauter Plančić (predsjednica i povjesničarka umjetnosti), Katarina Krpan (prof. glasovira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu), Jagoda Popović (akademska slikarica) i dr. sc. Zdenka Weber (muzikolog) odabrali su stotinjak radova za izlaganje na izložbi te ocijenili najuspješnije.

Izložba je otvorena na tiskovnoj konferenciji u sklopu „Tjedna glazbe za mlade“ 9. travnja 2018. u predvorju Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog u Zagrebu na kojoj je polaznik našeg vrtića primio posebno priznanje za rad inspiriran Preludijem za poslijepodne jednog fauna - Claudea Debussyja, te mu je tom prigodom uručena i nagrada.

Među odabranim radovima za izlaganje na izložbi svoje su mjesto našli i radovi druge djece polaznika Podcentra Delfin.