Environmental mindfulness - eTwinning virtualni projekt

Dječji vrtić Rijeka se uključio u novi eTwinning virtualni projekt. Naziv projekta je Environmental mindfulness, a njegova koordinatorice su Snježana Horvat iz PPO-a Podmurvice i Nataša Vrapčević iz vrtića Nova radost iz Subotice.

Veza između okoline i svjesnosti je moćna. Mindfulness uključuje potpunu prisutnost i svjesnost svojih misli, osjećaja i okoline u sadašnjem trenutku. Kada prakticiramo svjesnost u prirodi ili u okruženju koje je u skladu s prirodnim svijetom, možemo produbiti svoju povezanost sa Zemljom i njegovati osjećaj mira i međusobne povezanosti. Provođenje vremena u prirodi može biti moćan način vježbanja svjesnosti, jer nam omogućuje da se prilagodimo prizorima, zvukovima i osjetima prirodnog svijeta. To nam može pomoći da se osjećamo uzemljenije, smanjimo stres i potaknemo osjećaj zahvalnosti za ljepotu i obilje Zemlje. Partneri ovog projekta realizirat će aktivnosti s djecom povezujući obrazovanje za okoliš i aktivnosti svjesnosti.

#eTwinning