ERASMUS+ KA1 MOBILNOST U GRČKOJ

      

U Dječjem vrtiću Rijeka u okviru Erasmus+ KA1 projekta, provodi se projekt „Zajedno u različitosti“. Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije. Posljednja mobilnost u okviru projekta ostvarena je od 4. do 10. srpnja 2021. u Kalamati. Ravnateljica Davorka Guštin i voditeljica CPO-a Potok Vanessa Šćulac sudjelovale su na edukaciji “Educational Management & School Leadership” u organizaciji agencije Areadne.

Uz sudionike iz Slovačke i Španjolske usvojena su mnoga znanja na temu vođenja i upravljanja, ali i razmijenjena iskustva iz prakse. Edukacija je bila vrlo zanimljiva i poučna te su usvojene nove vještine primjenjive u svakodnevnoj praksi u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja.

Sudionici su upoznati i s kulturnim vrijednostima regije, a posjetili su utvrdu Pylos, zamak Methonis, mjesto Foinikounda, stari grad Kalamata te se družili s djelatnicima vrtića i škola iz cijele Europe.