Erasmus+ mobilnost u Španjolskoj

Šest djelatnica Dječjeg vrtića Rijeka, Vanessa Šćulac, Snježana Horvat, Ena Škaljo, Iris Sergo, Sandra Repeša i Tea Boštjančić, su u periodu od 13. do 18.05.2019 sudjelovalo u mobilnosti u  školi Nuestra Señora de la Consolacion u Španjolskoj. Odredište je bio grad Benicarlo. Cilj mobilnosti bilo je glumom do altruizma, osjećajnosti i zajedništva, u kojoj su odgajateljice izvele lutkarsku predstavu "Trsatski zmaj".  Aktivnost je provedena s djecom vrtićkog uzrasta, u dobi od 4, 5 i  6 godina. Djeci su ponuđeni razni materijali za izradu istoimenih lutkica (Trsatski zmaj, djevojčica Karolina, hobotnica te izrada kulise Trsatske gradine). Odgojiteljice su se upoznale s radom ustanove te izmijenile iskustva s odgojiteljicama i učiteljima iz zemalja partnera u projektu. U cilju razvoja interkulturalnih kompetencija sudionici su posjetili kulturne znamenitosti  mjesta Benicarla i Peniscole, te sudjelovali u radionici poznatog umjetnika po imenom J. Caldesa. Zadnjeg dana boravka posjetile su Barcelonu, te njene povijesne i kulturne znamenitosti.