IZLET - ASTRA DIVINA

Djeca iz mješovitih skupina sportskog programa vrtića Drenova posjetili su malo mjesto u Gerovu imena Hrib koje se nalazi u blizini Nacionalnog parka Risnjak i izvora rijeke Kupe. Djeca su sudjelovala u radionici Astra Divine, namjenjene najmlađim posjetiteljima. 

U bogato ispunjenom danu bilo je puno prilika za učenje o prirodi i promjenama koje se u jesen događaju. Poseban interes djeca su iskazala za temu: “Što sve možemo pronaći dok hodamo šumom?” 

Vidjeli su napuštena gnijezda, perje od različitih vrsta ptica, rog od jelena kao i brojne šumske plodove koje donosi jesen. Naišli su na staze divljači poput jelena i košute i na stoljetna stabla lipe, bukve i javora. Osluškivali su zvukove šume i sitnih šumskih životinja i skupljali brojne utiske o kojima će u vrtiću još dugo razgovarati.