Mobilnost u Italiji

U ožujku je pet odgojiteljica, djelatnica Dječjeg vrtića Rijeka, sudjelovalo u mobilnosti u partnerskoj ustanovi u Italiji. Odredište je bio grad San Giovanni La Punta u podnožju Etne na Siciliji. Cilj mobilnosti bilo je testiranje, provedba aktivnosti slikanja pod nazivom „Moj prijatelj i ja“. Aktivnost je provedena s djecom vrtićkog uzrasta u dobi od 5 i 6 godina. Djeci su bili ponuđeni različiti poticaji kao što su: izrada prirodnih boja, slikanje na grafofoliji, na platnu i na hamerima što je bilo dovoljno da privuče dječju pozornost. Odgojiteljice su se upoznale s radom ustanove te izmijenile iskustva s odgojiteljicama i učiteljima iz zemalja partnera u projektu. U cilju razvoja interkulturalnih kompetencija sudionici su posjetili kulturne znamenitosti kao i gradove Aci Castello, Acireale, Aci Catenu i Cataniu.

Zadnjeg dana boravka posjetili su Nacionalni park Etnu, krater Silvestri na 1986 metara nadmorske visine te sudjelovali u radionicama na kojima su upoznati s vulkanima i različitim pokusima. Tijekom evaluacijskih sastanaka dogovorene su aktivnosti za slijedeći susret koji će se održati u svibnju u Rijeci.

http://www.comenius2011.com/Comenius_2011/Introduction.html