Natječaj za likovne, literarne i foto radove djece i mladih

U organizaciji Državne uprave za zaštitu i spašavanje dana 8. svibnja 2018., dobitnici Natječaja za likovne, literarne i foto radove djece i mladih za školsku godinu 2017./2018. na temu "Katastrofa i snaga zaštite i spašavanja" primili su priznanja na županijskoj razini u osam kategorija.

U kategoriji likovnih radova djece starije predškolske dobi priznanja za osvojeno prvo i drugo mjesto pripala su polaznicima CPO-a Maestral - PPO Gabbiano i  PPO Delfin. Uručili su ih zamjenik župana Marko Boras Mandić, pročelnik Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Rijeka Matko Škalamera i pročelnik Ureda županije Goran Petrc.

Kraj svečanog događaja obilježio je dolazak potražnog psa Tomasa koji uz pročelnika Matka Škalameru (ujedno i volontera HGSS-a) ima više uspješnih akcija spašavanja, a osim rada na terenu uključen je u edukaciju djece i mladih.