Obilježavanje europskog Dana oralnog zdravlja 2016.

U organizaciji NZZJZ -a PGŽ europski Dan oralnog zdravlja 2016. obilježio se 12.9.2016. u PPO Drenova. Svečanost obilježavanja i dodjelu Certifikata za promicanje oralnog zdravlja u vrtićima s riječima zahvale popratili su sljedeći gosti :

 

dr.sc. Anka Kvesić Jurišić, dr.med.dent., predsjednica Nacionalnog povjerenstva za djelatnost dent. med. Ministarstva zdravlja, mr.sc. Marijana Radić, dr.med.dent., voditeljica Odsjeka za zaštitu i liječenje usta i zubi HZJZ, Vedrana Fržop, dr.med., viša savjetnica za zdravstvo Upravnog odjela za zdravstvo PGŽ, Ankica Perhat, pročelnica Gradske uprave za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Rijeke, prof.dr.sc. Sonja Pezelj Ribarić,dr.med.dent; prodekanica Studija dentalne medicine Med. Fakulteta, prof.dr.sc. Davor Štimac, dr.med., ravnatelj KBC-a Rijeka; Marina Smojver, dr.med.dent., predstavnica Doma zdravlja PGŽ.

 

Certifikate za promicanje oralnog zdravlja dobili su sljedeći dječji vrtići:

  • CPO Turnić  - PPO Krnjevo
  • CPO Maestral - PPO Belveder
  • CPO Sušak  - PPO Pčelice i PPO Bulevard
  • CPO Potok  - PPO Rastočine

 

Dentalne poliklinike su donacijama razveselile dječje vrtiće koji će ove pedagoške godine započeti s četkanjem :

 

  • ART - DENTAL d.o.o. donirao je ormarić PPO Potok - CPO Potok
  • Poliklinika RI dent donirala je ormarić PPO Krnjevo - CPO Turnić
  • Centrodent donirao je dva ormarića PPO Pčelice - CPO Sušak
  • Poliklinika Mady Maričić donirala je ormarić PPO Gardelin - CPO Zamet

 

Poliklinika Jelušić tiskala je "Moja zubić bojanka"  za djecu i letke za roditelje "Njega dječjih zuba".

Tijekom održavanja svečanosti postavljena je i izložba dječjih radova na temu "Moji zubi" pa su svi prisutni mogli vidjeti kreativnost i motiviranost odgajatelja kako kod djece stvarati naviku četkanja zubiju kao i redovitom odlasku kod stomatologa bez straha. Hvala im na tom predanom radu.