Održan prvi transnacionalni sastanak u Turskoj - Erasmus+ projekt Green teachers for green kids

 

 

 

 

Održan prvi transnacionalni sastanak u Turskoj

Prvi transnacionalni projektni sastanak Erasmus+ projekta Green teachers for green kids održan je u Turskoj, Unye, od 28.3. do 31.3.2022. godine. Na sastanku su bili nazočni članovi projektnih timova svih škola partnera u projektu iz Švedske, Španjolske, Francuske, Estonije, Litve, Turske i Hrvatske. Našu Ustanovu predstavljale su koordinatorica projekta, Vanessa Šćulac i članice projektnog tima, Ivanka Pudić i Aleksandra Simčić.

Tijekom radnog dijela programa predstavile su se države i ustanove partnera u projektu, razgovaralo se o postojećoj odgojno-obrazovnoj praksi svake države sudionice te su dogovorene daljnje aktivnosti, utvrđen datum prve mobilnosti, predstavljena financijska konstrukcija projekta i predstavljeni zadaci koji su dodijeljeni svim partnerima. Tijekom programa, u neformalnom druženju i turističkom obilasku obližnjih kulturnih sadržaja, prisutni su predstavnici imali priliku međusobno se bolje upoznati i razmjenjivati ideje.