“Policajac - moj prijatelj”

U sklopu preventivnih aktivnosti namijenjenih građanima različitih dobnih skupina, policijski službenici Odjela prevencije Policijske uprave primorsko-goranske u petak, 29.3.2019.g, posjetili su Dječji vrtić „Zamet“.

Policijske službenice Antonija Ferenčak i Nives Kajfeš Grčko držale su dva predavanja kojima je prisustvovalo 44 djece školskih obveznika s odgojiteljicama Marijom Vidas, Tinom Zoretić, Ester Mušanović i Majom Gazilj. Već u dvorištu dječjeg vrtića policijske službenice dočekalo je iznenađenje – djeca i odgajateljice su ih dočekale s prigodnim poklonom, slikom koju su djeca izradila na temu „Policajac – moj prijatelj“. Zahvalivši na ugodnom iznenađenju i lijepom poklonu, policijske službenice razveselile su djecu pokazavši im službeno vozilo u koje su oni posjedali s nestrpljenjem i zanimanjem, razgledajući što sve ima unutar vozila. Nakon razgledavanja vozila policijske službenice su održale predavanje na temu „Policajac – moj prijatelj“, u sklopu kojeg su djeca imala priliku upoznati se s policijskom opremom (službena kapa, palica, lisice), kao i policijskim poslovima te važnosti policijskog djelovanja za sigurnost cjelokupne zajednice. Također, održale su im predavanje o  sigurnosti djece u prometu kojom prilikom su im pokazale reflektirajući policijski prsluk i stop-palicu. Na kraju predavanja policijske službenice su djeci objasnile zašto je u policijskom poslu važan otisak prsta. Svako dijete je na obrazac „Moj prvi otisak“ dalo svoj otisak prsta, a obrazac će ponijeti kući kao uspomenu na zanimljivo i poučno druženje s policijom.