Posjet partnera iz Madrida

U sklopu Erasmus+ K1 projekta u posjet CPO-u Maestral stigle su dvije odgojiteljice iz Escuela de Educacion Infantil los Pinguinos i psihologinja iz Equipo de Atencion Temprana de Alcorcon. Susret je organizirala odgajateljica Ivana Ilijić iz PPO-a Belveder. Gošće iz Španjolske boravile su u Rijeci od 16. do 20. listopada te posjetile PPO-e Belveder, Drenova i Maestral. Područje interesa ponajviše im je rad s djecom jasličke dobi, zbog čega su za vrijeme posjeta najviše boravile u mješovitim jasličkim skupinama, ali su posjetile i redovne vrtićke skupine, vrtićke skupine za djecu pripadnike talijanske manjine, vrtićke skupine u kojima se provodi program obogaćen sadržajima sporta i posebne skupine u kojima borave djeca s teškoćama u razvoju. Slobodno vrijeme su s odgajateljima i stručnim suradnicima DV Rijeka provele u centru grada Rijeke, Planetariju, Riperaju, Trsatu i Opatiji. Ovaj posjet bio je usmjeren na razmjenu iskustava, usporedbu hrvatskog i španjolskog odgojno-obrazovnog sustava i jačanje komunikacijskih vještina.