PPO Đurđice – Svečano otvorenje novoizgrađenog vrtića

U ponedjeljak, 22. siječnja u 11 sati svečano je otvoren naš novoizgrađeni vrtić Đurđice. U prigodnoj svečanosti sudjelovala su, uz ostale, i djeca odgojno – obrazovnih skupina “Loptice”, “Pčelice” i “Leptirići” s pjesmama “Đurđice”, “More” te “Rika i ja”. Samo otvorenje obilježio je simbolični čin prolaska riječkog gradonačelnika Vojka Obersnela s djecom vrtića ispod valova.
Novi objekt sastoji se od prizemlja s 5 jasličkih skupina , kata s 5 vrtićkih skupina i vanjskog prostora opremljenog igrališnim spravama te može primiti ukupno 175 djece . Vrtić “Đurđice” postat će Vježbaonica Učiteljskog fakulteta u Rijeci pa će tako imati i važnu ulogu u razvoju praktičnih kompetencija i pripremi studenata Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja za kvalitetno obavljanje odgajateljskog poziva.