PPO Maestral - Obilježavanje dana svjesnosti o autizmu

Dječji vrtić Maestral i ove je godine obilježio Dan svjesnosti o autizmu. Odgojitelji su za djecu organizirali igre i aktivnosti na vanjskom prostoru, a svečanosti su se kao gosti pridružili i učenici Medicinske škole u Rijeci te djeca i odgojitelji Podcentra Gabbiano.

Također, u suradnji s Udrugom za skrb autističnih osoba, Svjetski dan svjesnosti o autizmu simbolički je obilježen puštanjem plavih balona na Korzu u prisutnosti gradonačelnika Rijeke Vojka Obersnela, predstavnika grada Rijeke, Centra za autizam, roditelja i djece vrtića Maestral te djece i odgojitelja vrtića Delfin. Na taj smo način i ove godine senzibilizirali javnost i dali svoj doprinos u promicanju inkluzivnih vrijednosti koje kao vrtić s interesom i zadovoljstvom podržavamo.