PPO Vežica - izlet "Contessa"

Svaki odlazak na izlet je djeci nešto čarobno, nešto što se iščekuje danima pa se prebrojava koliko još noći treba prespavati da bi se konačno sjelo u autobus s ruksakom i omiljenim grickalicama...

Nakon vožnje autobusom, djeca iz PPO Vežica došla su do dvorca Erdody u Jastrebarskom, koji je, nažalost, zapušten ali „grof“ Filip je uveo djecu u svijet mašte objašnjavajući zašto je dvorac napušten. Većina nije trepnula slušajući priče o dvorcu, plemićima, tamnici, kočijama...

Nakon šetnje perivojem došli su na prekrasno seosko imanje Contessa koje do zadnjeg detalja odiše nekim davnim vremenima. Najveće oduševljenje kod djece su izazvali prekrasni konji u konjušnici. Nakon razgledavanja konja u potkrovlju imanja, u sobi za bal djeca su u posebno veseloj atmosteri, obučeni kao vitezovi i “contesse”, učila pravila lijepog dvorskog ponašanja i plesala menuet! Ručala su u tri slijeda, s prekrasno serviranim stolovima te uživala kao gospoda uz kraljevsku poslugu.

Ovaj izlet djeci je bio nezaboravno iskustvo koje su prepričavala još danima!