PPO Zamet - „Bombončići“ u posjeti stomatološkoj ordinaciji

Sa zdravstvenom voditeljicom Ani Fućak, djeca iz PPO-a „Zamet“, skupine „Bombončići“, u kojoj se provodi projekt „Oralno zdravlje“, u petak, 17. studenog 2017. godine, posjetila su Stomatološku ordinaciju Milan Ivaniš, dr. stom. Cilj posjeta bio je naglasiti i poticati važnost očuvanja oralnog zdravlja.

Djeca su bila oduševljena prijemom u ordinaciji u kojoj ih je dočekao dobro raspoloženi liječnik dentalne medicine Milan Ivaniš, dr. med. dent. Za djecu je pripremio prigodna i komična kviz-pitanja, stihove i pjesmicu o Zubić vili, prikazao im materijal koji koristi u radu, spremno odgovarao na interesantne upite te ih na kraju nagradio diplomama i medaljama za hrabrost s njihovim ispisanim imenima. Djeci se najviše svidjela zubarska stolica, koju su svi željeli isprobati.

Kod djece se nastojalo podići svjesnost o važnosti održavanja oralne higijene od najranije dobi, suzbiti strah od liječnika dentalne medicine te usvajati pravilan način pranja i četkanja zuba.

Radujemo se ponovnom susretu!