PPO Zamet – predstava „Od zrna do kolača“

Lutkarsko kazalište „Svijet lutaka“ iz Zagreba, posjetilo nas je tijekom jutarnjih sati 8. studenog 2017. godine i u PPO-u Zamet izvelo predstavu za djecu „Od zrna do kolača“.

Predstavu vodi odgojitelj-lutkar s dugogodišnjim iskustvom, educiran u području kazališno–scenske umjetnosti. Predstava je osmišljena kao kazalište sjene, što je kod djece svih uzrasta izazvalo velik interes.

U poslijepodnevnim satima održana je prva od tri radionice iz ciklusa radionica za odgojitelje. Radionice obuhvaćaju proces u kojem se svladavaju teorija i praksa kazališta sjena te uočavaju razlike između tradicionalnog i suvremenog izraza u tom mediju. Osmišljene su na način da polaznici na kraju ciklusa odlaze s izrađenim lutkama te novim znanjem, iskustvom, igrama, pričom i certifikatom o sudjelovanju.

Veselimo se novom susretu!