PPO Zvonimir Cviić – projekt „Mediteran u malom“

U sklopu Riječkog programa lokalnog partnerstva, Podcentar predškolskog odgoja Zvonimir Cviić sudjelovao je s projektom pod nazivom „Mediteran u malom“.

Glavni cilj projekta bio je unaprijediti uvjete za kvalitetan odgojno-obrazovni rad s djecom kroz uređenje sigurnog i sadržajnog prostora za njihov boravak, s posebnim naglaskom na očuvanje okoliša i uređenje vanjskog prostora objekta. Djeca, roditelji, volonteri i odgojitelji zajedno su učili o  recikliranju, kompostiranju i očuvanju prirode. 

Kroz projekt su realizirani poravnanje prilazne staze, izrada taktilnih ploča, čišćenje okoliša, priprema za ugradnju nove opreme, nabava pješčanika i kućice za djecu te sadnja mediteranskog vrta. Izrađeni su spremnici za recikliranje, veliki spremnik za kompostiranje i oznake za mediteranski vrt te oslikani vanjski i unutarnji zidovi.