Riječke sportske igre za djecu s teškoćama u razvoju

U petak, 27. rujna 2019. u Centru Zamet održano je 11. izdanje Riječkih sportskih igara za djecu s teškoćama u razvoju.

Manifestaciju je i ove godine organizirao Sportski savez osoba s invaliditetom grada Rijeke s ciljem da djeci s teškoćama u razvoju omogući što bolji učinak fizičkih aktivnosti, poboljša samopouzdanje, pozitivnu percepciju, senzorne i kognitivne sposobnosti te pomogne pri razvijanju samostalnosti i grupnog rada, a ujedno da pruži kvalitetno vrijeme uz druženje i veselje te prihvaćanje u društvu od strane zajednice. Manifestaciji su se pridružila djeca i odgajatelji  CPO Turnić, PPO Krnjevo. Ukupno je u društvu vršnjaka uživalo sedmero mališana u pratnji odgajateljice Leticije Kolaković  i rahabilitatorica Andrijane Neral  i Sandre Turina Miočić. Djeca su svoje vještine pokazala na prilagođenom poligonu te uz prigodan program i podjelu medalja uživala u sportskim aktivnostima.