Sudjelovanje djece, roditelja i odgajatelja CPO Zamet u Dječjem karnevalu u Rijeci i Opatiji

Uključivanjem u razna događanja vezana uz vrijeme karnevala, Dječji vrtić Zamet i ove je godine sudjelovao na Dječjem karnevalu u Rijeci i Dječjem karnevalu u Opatiji sa 66 sudionika. Uključeni su zainteresirana djeca, roditelji i odgojitelji iz svih skupina PPO Zamet.

Temom maske "Boje dječjih prava" osvrnuli su se na 30.-u obljetnicu Konvencije o pravima djeteta.

Na ranije planiranoj i održanoj radionici roditelji su ukrasili kostime, a djeca izradila poruke vezane za dječja prava.

Na taj način obilježili smo običaje kraja u kojem živimo, ali i omogućili djeci da slobodno iskažu svoje emocije bez ustezanja: vriskom, pokretom, simboličkom destrukcijom, neobuzdanim igrama i ritualima, simboličkom pobjedom nad onim što ih plaši, maskiranjem postati ono što žele.