Sudjelovanje Dječjeg vrtića Rijeka na Festivalu znanosti 2018. godine

Djeca i odgojitelji Dječjeg vrtića Rijeka prisustvovali su Festivalu znanosti koji se održavao od 16. do 22. travnja 2018. godine u Rijeci s temom „Znanstvena otkrića“. U sklopu Festivala posjetili su interaktivne radionice i prezentacije organizirane u Prirodoslovnom muzeju i Kampusu.

U srijedu, 18. travnja, kroz manifestaciju "Vrtići za vrtiće" u Prirodoslovnom muzeju svojim su vršnjacima pokazali kako su istraživali zrak i vodu, lotosov cvijet, papučicu, elektricitet, magnetizam, struju.

 

 

 

Osim prikaza istraživačkih aktivnosti kojima su se bavili, okušali su se u pokretnim igrama u parku te su imali priliku vidjeti izložbu „Dinamična planeta Zemlja“.

 

 

 

 

Popis vrtića koji su sudjelovali na manifestaciji „Vrtići za vrtiće“:

CPO Maestral – PPO Maestral

CPO Potok – PPO Mlaka

CPO Sušak – PPO Đurđice

CPO Turnić – PPO Radost i PPO Zvonimir Cviić

CPO Zamet – PPO Zamet