Vodič za obitelj i rani razvoj

Projekt Odjela gradske uprave za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Rijeke pod nazivom "Rijeka Zdravi Grad", odredio je prioritete za naredno razdoblje 2019-2023. Jedan od prioriteta posvećen je podršci obitelji i ranom razvoju. 

Jedna od aktivnosti koja je u fazi pripreme je i izrada Vodiča za Obitelj i rani razvoj. Cilj je građanima grada Rijeke, prije svega roditeljima djece predškolske dobi, odnosno novoupisane djece u riječke vrtiće pružiti informacije i odgovore na pitanja koja im se ovoj osjetljivoj životnoj fazi nameću kao što su: razvojne faze, učenje govora, poticanje kreativnosti, važnost igre u razvoju, što s darovitim djetetom, pravilna prehrana, higijena zubi, sport i rekreacija, tehnologija i dječji razvoj, roditeljstvo i roditelje vještine i sl.

S tim ciljem, Nastavni zavod za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije okupio je veći broj stručnjaka iz našeg kraja koji su pripremili informativnu brošuru s edukativnim tekstovima i savjetima za rani razvoj.

Brošuru možete pronaći u Vašim vrtićima ili na sljedećoj poveznici: