Žabice i Leptirići na Bazenima Kantrida

Djeca mješovitih sportskih skupina PPO–a Krnjevo („Žabice“ i „Leptirići“) dvije srijede u veljači boravila su na kompleksima bazena Kantrida. Djeca su s trenerima plivanja, kineziolozima i odgajateljima imala priliku upoznati se s novom sredinom – bazenom. Nizom zanimljivih igara (npr. prskanje vodom, ronjenje, lupanje nogama po površini vode, skokovi u vodu…) ohrabrili su se i oni najstrašljiviji početnici. Oni malo hrabriji savladali su osnovnu obuku plivanja (npr. pokreti rukama, posebno pokreti nogama i kombinaciju toga dvoje), održavanje na vodi i pravilno disanje tijekom plivanja. Djeca su razgledala bazenski kompleks i promatrala treninge različitih vodenih sportova koji su se u to vrijeme odvijali na bazenu (skokovi u vodu, sinkronizirano plivanje, ronjenje i plivanje s monoperajom).